Sgk Borcu Yoktur Dilekçesi Örneği

0 1.528

Sgk borcu yoktur dilekçesi örneği ve borcu yok almak için yapılması gerekenler hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz. Eğer işverenseniz ve borcu yoktur uygulamasında aktivasyonunuz varsa yazıyı borcu yok uygulaması üzerinden de alabilirsiniz. Aktivasyonunuz yoksa başvuru yapmak, sgk borcu yoktur başvuru taahhütname ve form örneklerini indirmek için sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK’dan borcu yoktur yazısını almak için iki seçenek var. Birincisi sgk borcu yoktur aktivasyon uygulaması üzerinden almak diğeri ise elden sgk borcu yoktur talep dilekçesi ile başvurarak elden almak. Bu yazımızda hem sgk borç yoktur dilekçesi örneğini hem de sgk borcu yoktur yazısı örneğini bulabilirsiniz.

Sgk borcu yoktur dilekçe örneği

Sgk borcu yoktur yazısı dilekçesi ile bazı istisnai durumlar hariç Türkiye geneli herhangi bir SGK’dan borcu yok yazısı alabilirsiniz. Sgk borçu yoktur yazısı için sgk borcu yoktur yazısı dilekçe örneğini buradan indirebilirsiniz ⇒ SGK ve kgf sgk borcu yoktur dilekçe örneği indir. Sigorta borcu yoktur dilekçesini elden verebileceğiniz gibi posta yolu ile de bağlı olduğunuz SGK’ya gönderebilirsiniz.

Borcu yoktur yazısı örneği

Dilekçe ile başvuru yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlenecek borç yoktur yazısı örneği aşağıdaki gibi olacaktır. KGF desteği ile bazı teşvikler için verilecek olan borcu yok yazılarında format farklı olabilmekte. Özellikle KGF SGK borcu yok yazısında formata uygun olmasına dikkat etmelisiniz. KGF için de bu dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz ancak verilen yazı formatının KGF için verilmesi gereken yazı formatına uyumlu olduğundan emin olun.

SGK tarafından tüm işlemler için verilen genel yazı örneği aşağıdaki gibidir;

İlgide kayıtlı dilekçeniz üzerine, …………. T.C/Vergi numarası üzerinden Türkiye genelinde yapılan araştırmada, Kurumumuza …./……/…..tarihi itibariyle yasal ödeme süresi geçmiş sigorta primi, işsizlik sigortası primi ve idari para borcunuzun bulunmadığı tespit edilmiştir.
İş bu yazı,……………………  ibraz edilmek üzere düzenlenmiş olup, ilişiksizlik belgesi niteliğinde bulunmamakta ve …./…./…… tarihine kadar hüküm ihtiva etmektedir.
Bilgi edinilmesini rica ederim.

Borcu yoktur sgk işlemleri hakkında tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.