Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

0 597

Sgk e-borcu yoktur aktivasyonu için gerekli evraklar ve sgk e borcu yoktur aktivasyon uygulamasına giriş işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağı konusunda bu yazımızda bilgi verilecektir. Yanında işçi çalıştıran işverenler sgk borç yoktur yazısını e sgk borcu yoktur uygulaması üzerinden kolayca alabilmekte. Tabi e borcu yoktur sgk uygulamasından sigorta borcu yoktur yazısı alabilmek için Kuruma sgk borcu yoktur aktivasyon için gerekli evrakları ile başvuru yapmak ve aktivasyon işleminin tamamlanması gerekmektedir.

İşçi çalıştırmayan kişiler e-borcu yok uygulamasından borcu yok yazısı alamamakta. Bu kişilerin aşağıda örneği verilen sgk borcu yoktur dilekçe örneği ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvurarak borcu olmadığına dair yazıyı almaları gerek. Bunun için de yazımızın devamında sgk borcu yoktur talep dilekçesi ve ayrıca borç yoktur yazısı örneği paylaşılacaktır.

Sgk borcu yoktur aktivasyon başvurusu için gerekli belgeler nelerdir ?

Aktivasyon için gerekli olan sgk borcu yoktur aktivasyon evraklar şunlardır;

  • E sgk borcu yoktur formu  (Sgk e borcu yoktur başvuru formu tüzel kişi, gerçek kişiler, adi ortaklıklar için aşağıda ayrı ayrı verilecektir ),
  • Sgk borcu yoktur taahhütnamesi ( e borcu yoktur taahhütnamesini aşağıdan indirebilirsiniz  )
  • Güncel vergi levhası fotokopisi,
  • Kimlik fotokopisi,
  • Şirket ise güncel ticaret sicil gazetesi ve imza sürküleri.

Sgk borcu yoktur başvuru taahhütname

sgk e borcu yoktur taahhütnamesi gerçek, adi, tüzel farketmeksizin tüm işyerleri için aynıdır. E borcu yoktur formu ile birlikte sgk borcu yoktur aktivasyon taahhütnamesinin de verilmesi zorunludur. Aksi halde aktivasyon tamamlanmayacaktır. E-borcu yoktur taahhüt belgesini buradan indirebilirsiniz ⇒ e borcu yoktur aktivasyon taahhütnamesi indir.

E borcu yoktur başvuru formu

Sgk borcu yoktur başvuru formu işyerinin kapsam durumlarına göre ayrı ayrıdır. Sgk borcu yoktur aktivasyon formunu tüm işyerleri için aşağıdan ayrı ayrı indirebilirsiniz;

SGK e-borcu yoktur uygulaması girişi

E borcu yoktur taahhüt belgesi, e borcu yoktur uygulaması başvuru formu ve yukarıda belirtilen diğer sgk borcu yoktur aktivasyon için gerekli belgeler ile işveren olarak bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yaptıktan sonra belgeler kontrol edilerek aktivasyon işlemi tamamlanır. Aktivasyon tamamlandıktan sonra E-SGK şifreniz ile buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ sgk borcu yok uygulamasına giriş.

Sgk borcu yoktur dilekçesi örneği

Eğer işçi çalıştırmıyorsanız ya da çalıştırmış olmanıza rağmen e-borcu yok uygulaması üzerinden yazıyı alamıyorsanız borcu yoktur dilekçe örneği ile SGK’ya başvuru yaparak yazıyı elden alabilirsiniz. Sgk borcu yoktur yazısı dilekçesini buradan indirebilirsiniz ⇒ sigorta borcu yoktur dilekçesi indir .

Sgk borcu yoktur yazısı örneği

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan elden ıslak ya da elektronik imzalı olarak alınacak olan borcu yok yazısı örneği aşağıdaki gibidir. Bu standart ve genel formattır. KGF, bazı özel teşvikler ve destekler için formatlar farklı olabilmekte.

Sgk borcu yoktur dilekçe sorgulaması nasıl yapılır ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapmış olduğunuz başvurunun sonucunu ve son durumunu SGK evrak takip sisteminden e-devlet aracılığı ile takip edebilirsiniz. Bunun dışında online olarak dilekçe takibi yapabileceğiniz bir uygulama bulunmamakta.

Kosgeb SGK borcu yoktur dilekçesi nasıl olmalı ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan en çok talep edilen borcu yok belgelerinden birisi de Kosgeb’e verilmek üzere alınan yazılardır. Eğer hali hazırda işçi çalıştıran bir işverenseniz ve aktivasyonunuz varsa Kosgeb’e verilmek üzere e borcu yok uygulamasından borcunuzun olmadığına dair barkodlu çıktıyı kolayca alabilirsiniz. Eğer aktivasyon yoksa verilen belgelerle başvuru yapabilir ya da yukarıdaki sgk borcu yok yazısı dilekçesi ile herhangi bir Sosyal Güvenlik Merkezi’nden yazıyı alabilirsiniz. Yazının verileceği Kurum-Kuruluş kısmına Kosgeb yazmanız yeterli olacaktır.

Sgk borcu yoktur yazısı aktivasyon işlemleri hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.