Sgk Evrak Takip 2021

78 43.477

Sgk evrak takip 2021 uygulaması ile başvurunuzun son durumunu kolayca öğrenebilirsiniz. SGK evrak takibi, Sosyal Güvenlik kurumu üzerinden emeklilik, kişi ödemeleri, bilgilendirme talebi gibi isteklerinizi takip etmeniz açısından önemlidir.

Başvurularınızın ne durumda bulunduğunu, evrakınızın kayda alınıp alınmadığını, işlemlerin sonuçlanıp sonuçlanmadığını Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takip sistemi ile sorgulayabilirsiniz. Bu yazımızda evrak sorgulamasını nereden yapabileceğiniz ve sorgulama sonucu çıkan verilerin ne anlama geldiği mevzusunda bilgilendirmeleri vereceğiz.

Sgk dys evrak takip 2021

Döküman yönetim sistemi yani DYS’den sorgulama yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz ⇒ Sgk evrak sorgulama dys girişi.  Dys evrak takibi sistemi ile yapabileceğiniz başlıca sorgulamaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Müracaat sonucu emeklilik onaylandı mı takibini yapabilirsiniz.
 • E-devlet emeklilik evrak takip edeni 4a kısaca ssk ile 4b bağkur için yapabilirsiniz. Emekli aylığınızın bağlanıp bağlanmadığını, ne durumda bulunduğunu e-devlet sisteminde ssk için 4a aylık bilgisi, bağkur için de 4b aylık bilgisi menüsünden sorgulayabilirsiniz.
 • Emekli müracaatımın sonucu ne oldu sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.
 • Kişi ödeme başvuruları ile SGK’ya yaptığınız öteki tüm işlemlerin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Doküman yönetim sistemi(DYS) sorgulaması yapıldığında alınan sonuçların ne anlama geldiğini özetlemek gerekirse açıklayalım.

Sgk evrak takip zimmetten çıkarıldı ne demek ?

Evrağın kayda alındığı, işlemi yapan memur tarafınca işlemin sonuçlandırılarak ilgili servise havale edilmiş olduğu ya da tamamlanarak dosyaya konulduğu anlamına gelir.

SGK gelen evrak dosyasına kaldırılmış ne demek ?

Genel anlamda işlemi meydana getirilen ya da tamamlanan evraklar için dosya kaldırma işlemi yapılır. Sadece evrakın dosyaya kaldırılmış olması işlemin tamamlandığı anlamına gelmez. Ek işlemler de gerektirebilir. Bunun için ilgili sosyal güvenlik kurumu ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır.

SGK gelen evrak beklemede ne demek ?

Sgk dys evrak takibi sisteminde en çok karşılaşılan uyarılardan birisidir. Peki sgk dys gelen evrak beklemede ne demek ? Kayda alınan evrağın işlem ya da havale yapılmak üzere beklediği ve herhangi bir işlem yapılmadığı anlamına gelir.

SGK giden evrak kayıtlı ne demek ?

Eğer evrak takip Sgk sisteminde bu uyarı ile karşılaşıyorsanız evrağın ilgili kişiye ya da Kurum içerisinde ya da dışında herhangi bir servise havale edilmesi için kayda alınması anlamına gelir.

SGK gelen evrak iade edilmiş ne demek ?

Evrağın ilgisi olmayan bir birime yanlışlıkla gönderilmiş olması ve ilgili birimin evrağı gönderen servise iade etmesi durumunda bu sonuçla karşılaşırsınız.

Sgk evrak takip zimmetten çıkarıldı ne demek ?

Evrağın zimmetten çıkarılması demek ilgili memurun işlemi tamamlayıp başka bir birime göndermesi ya da postaya vermesi durumunda kullanılır. Bu durumda ilgili memurun işlemi tamamladığı anlamına gelir.

SGK evrak kayda alınmamıştır ne demek ?

Adınıza T.C. numarası ile kayda alınmış herhangi bir evrak yoksa Döküman Yönetim Sistemi üzerinden online sorgulama yaptığınızda bu şekilde sonuç alırsınız. Evrağınızın hiç kayda alınmadığı anlamına gelir kısaca.

SGK gelen evrak kayıtlı ne demek ?

Başka bir birimden ya da servisten gelen evrakların kayda alındığı anlamına gelir. Genelde evrak ilk kayda alındığında ve herhangi bir işlem yapılmadığında sistem kayıtlarında bu uyarı görülür.

Dys evrak takip nedir ?

DYS tam ismi ile Döküman Yönetim Sistemi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun tüm gelen ve giden evrak işlemlerinde kullandığı ve elektronik yazışmaya da olanak sağlayan evrak uygulamasıdır. Gelen giden tüm evraklar bu sistemde kayda alınır. Dolayısıyla hakkınızda yapılan tüm işlemleri ve hareketleri bu uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Varide no ne demek ?

Resmi yazışmalarda giden ya da gelen her bir evrakın tarihi ve numarası olur. Evraklara verilen numaralar evrakların varide numarası olarak tanımlanır.

Varide no ile evrak sorgulaması nasıl yapılır ?

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda evrak sorgulamaları yukarıda belirtildiği gibi e-devlet üzerinden yapılabilmekte. Bu sorgulamada sistem direkt e-devlet şifre sahibi kişinin T.C. numarası ile sorgulamayı yapmakta. Varide numarası ile sorgulama seçeneği maalesef bulunmamakta.

Emekli sandığı evrak takibi 2021

Emekli sandığı evrak takip edeni ile 4c emeklilik takip edeni işlemleri ile ilgili başvurunuzun ne durumda bulunduğunu DYS’den ayrı bir sistem üstünden sorgulamanız gerekiyor. Bunun sorgulamasını da e devlet sisteminden e devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. Sorgulamayı SGK-4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takip edeni sisteminden kolayca yapabilirsiniz. Sorgulama ekranına aşağıda bulunan giriş  bağlantısı üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Emekli Sorgulama Ekranı

Emeklilik evrak takibi 2021

Emekli maaşı ne kadar sürede bağlanır sorusu okurlarımız tarafından sıklıkla sorulabilmekte. Bu probleminin cevabı birkaç kritere bakılırsa farklılık gösterir. Doğal olarak en önemlisi müracaat yaptığınız SGK’nın iş yoğunluğudur. Öteki ise birden fazla sigorta kolunda hizmetinizin olmasıdır.

Eğer yalnız tek sigorta kolunda hizmetiniz var ise yaklaşık olarak olarak 1-2 ay içinde emekli maaşı bağlanabiliyor. Fakat birden fazla sigorta kolunda hizmet var ise 3-4 ayı da bulabilir. Hele bir de yurtdışı borçlanması yapacaksanız ve bu işlem Ankara tarafınca yapılacaksa 5-6 ayı gözden çıkarmalısınız.Emeklilik evrak takibi işlemini yukarıda verilen bağlantılar aracılığı ile kolayca yapabilirsiniz. Emeklilik işlemleri hakkında daha fazla bilgi ve yapılması gerekenler hakkında detaylar için hemen sgk emeklilik işlemleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-Devlet Emeklilik Evrak Takibi 4A nasıl yapılır ?

4a yani eski adıyla ssk ile ilgili tüm sigortalılık, işveren ve ya emeklilik işlemleri ile ilgili işlemlerin sürecini yukarıda bağlantısı verilen uygulamalar aracılığı ile kolayca takip edebilirsiniz. Emekli olduğunuzda alacağınız emekli maaşını öğrenmek ister misiniz ?

Emeklilikte varide tarihi ne demek ?

Emeklilik işlemlerinde kayda alınan ve işlem yapılan, gelen ya da giden evraklara verilen numaralar varide numarası olarak adlandırılır.

Emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü giden evrak servisi

DYS üzerinden sorgulama yaptığınızda evrağınız emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü giden evrak servisinde görünmekte ise evrağın ilgili Müdürlükte aynı birimler arasında ya da başka Sosyal Güvenlik Müdürlüğüne ve ya size gönderilmek üzere kayda alındığı anlamına gelir.

Evrak türü tahsis ne demek ?

Tahsis Sosyal Güvenlik işlemlerinde emeklilik anlamına gelmektedir. Evrak türü kısmında tahsis yazıyorsa o evrakın emeklilik işlemi ile alakalı olduğu anlaşılmalıdır.

Malülen emeklilik evrak takibi nasıl yapılır ?

Malulen emeklilikte başvuru, hastane sevk ve aylık bağlama süreçleri biraz uzun sürebilmekte. Bu süreci DYS üzerinden yukarıda belirtildiği şekilde takip edebilirsiniz. Malulen emekli olma şartları, emekli olduğunuzda alabileceğiniz ortalama emekli maaşı ve başvuruda dikkat etmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi için  malulen emeklilik şartları nelerdir  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

78 Yorum
 1. selma

  kolay gelsin malül sevk gelenevrak büro işlemlerinde ne demek

 2. ali osman

  mamullere aylık bağlam servisi 1 ali osman yıldızşahsa ysk kararı bildirme yazıyor ama ben anlamdım naısl bir sonuç

  1. zafer

   Merhaba. Buradan bir sonuç çıkarmak zor.

 3. ali osman

  mamullere aylık bağlam servisi 1 ali osman yıldızşahsa ysk kararı bildirme yazıyor

 4. Şafak

  Babam için mululen emeklilik başvurusu yaptık şuanda dys sisteminde iligili birim olarak sosyal güvenlik müdürlüğü sağlık kurulu büro işlemleri servisi(maluliyet) açıklama kısmında ise gelen evrak dosyasına kaldırılmış diyor ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum

  1. Şafak

   Babam için Malulen emeklilik için Ocak ayında başvuru ilgili birim İstanbul sosyal güvenlik il müdürlüğü emeklilik servisi evrak tipi giden evrak kayıtlı açıklama kısmında ise bsk red yazıyor

   1. zafer

    Merhaba. Büyük ihtimalle başvuru reddi gelmiş.

 5. Emrullah arda

  Merhaba
  Emeklilik başvuru talebinde Açıklama kısmımda maaş karar örneği yazıyor anlamı nedir teşekkürler

 6. Leyla

  iyi günler Biray önce edevletten gelir ödenek tahsis talep formunu doldurup SGK ya yolladim.gelen evrak beklemede dosyasına kaldırılmış yazıyor.sorum su form harici başka birşey gerekiyor mu saddece formu doldurmuş olmam emeklilik için yeterlimi.Buarada hem SSK hem isteğe bağlı prim günlerim var.tesekkurler

  1. zafer

   Merhaba. Normalde yeterli ama SGK gerekli görmesi halinde sizden belge isteyebilir.

 7. erman

  19406751 01/02/2021 ERMAN KUNDAKCIOĞLU HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARŞİV DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 01/02/2021 7:17 PM
  19406751 01/02/2021 ERMAN KUNDAKCIOĞLU HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 03/02/2021 12:52 PM
  19406751 01/02/2021 ERMAN KUNDAKCIOĞLU HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAĞIMSIZ VE HİZMET AKDİYLE ÇALIŞANLAR EMEKLİLİK DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 03/02/2021 1:38 PM
  19406751 01/02/2021 ERMAN KUNDAKCIOĞLU HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HAKSAHİBİ TAHSİS İŞLEMLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 04/02/2021 9:48 AM ŞAHSA BİLGİ
  19878145 08/02/2021 ERMAN KUNDAKÇIOĞLU EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GİDEN EVRAK SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 08/02/2021 10:27 AM ÖDEME EMRİ BİLDİRİMİ
  19406751 01/02/2021 ERMAN KUNDAKCIOĞLU HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI DOSYA ARŞİV ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak İade Edilmiş 01/02/2021 7:17 PM ben bişey anlamadım yardımedermisiniz

  1. zafer

   Merhaba. Bu evrak hareketlerinden birşey anlamak zor zaten. Alo 170 ten bilgi alabilirsiniz.

 8. Mesut

  Fiili Hizmet Süresi Zammı puantaj bilgileri Emekli İkramiyesi ödemesine yansır mı? Toplam Hizmet Süresine eklenip ikramiyeyi arttırır mı? (Emekli Aylığına yansıtıldı ikramiyeye yansıtılmadı)

  1. zafer

   Merhaba. Konu hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.

 9. Yılmaz

  Malulen emeklilik için abime başvurduk .MALULİYET KABUL YAZISI işleminden sonra 2.TAHSİSE İADE nereye baktiysam hiç bir yerde cevabını bulamadım 2.TAHSİSE İADE ne demek diye

  1. zafer

   Merhaba. Tahsis emeklilik servisi anlamına gelir. Emeklilik servisine iade edilmiş galiba evrakınız.

 10. Emin

  Bilgi verirseniz sevinirim

 11. Emin

  Varide No Varide Tarihi Konusu İlgili Birim Evrak Tipi İşlem Tarihi Açıklama
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Giden Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:49 PM EMİN ILDIRŞAHİN -28/5
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:50 PM EMİN ILDIRŞAHİN -28/5
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALULİYET VE SAĞLIK KURULLARI DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:50 PM
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURUM SAĞLIK KURULLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 28/09/2020 2:40 PM
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURULLARI SERVİSİ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 10/10/2020 9:45 AM MALULİYET HK
  12446820 16/10/2020 48.MADDE TALEBİ ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 22/10/2020 10:42 AM
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURULLARI SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 23/10/2020 11:04 AM MALULİYET HK
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ OSTİM SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ Gelen Evrak Kayıtlı 23/10/2020 11:12 AM MALULİYET HK
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Gelen Evrak Beklemede

  Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip Ekranı © 2016

  1. zafer

   Emin BEY buradan hareketle evrağınızın ya da başvurunuzun son durumunu belirtmek yanlış olacaktır. Bağlı olduğunuz SGK ile görüşerek net bilgi almanızı öneririm.

 12. Emin

  Varide No Varide Tarihi Konusu İlgili Birim Evrak Tipi İşlem Tarihi Açıklama
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Giden Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:49 PM EMİN ILDIRŞAHİN -28/5
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:50 PM EMİN ILDIRŞAHİN -28/5
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MALULİYET VE SAĞLIK KURULLARI DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 25/09/2020 1:50 PM
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURUM SAĞLIK KURULLARI ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 28/09/2020 2:40 PM
  11369826 24/09/2020 28/5 Çalışma Gücü Kaybı EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURULLARI SERVİSİ Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 10/10/2020 9:45 AM MALULİYET HK
  12446820 16/10/2020 48.MADDE TALEBİ ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 22/10/2020 10:42 AM
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BAŞKANLIK KURULLARI SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 23/10/2020 11:04 AM MALULİYET HK
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ OSTİM SOSYAL GÜVENLİK MERKEZİ Gelen Evrak Kayıtlı 23/10/2020 11:12 AM MALULİYET HK
  12754447 22/10/2020 EMİN ILDIRŞAHİN ANKARA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI TESC. VE HİZM. SRV. (4B) Gelen Evrak Beklemede

 13. Emin

  Sgk 4b hk ibaresi ne anlama geliyor

  1. zafer

   Merhaba. 4b demek bağkur demek. Bağkur hakkında anlamına geliyor sanırım.

 14. Sibel

  Merhaba bende malulen emeklilik için başvuru yapmıştım red edildi sonra itiraz dilekçesi verdim 2ay olcak dosya takibine baktığımda işleme alindi yazıyor nedemek bu

  1. zafer

   Merhaba. İşlemler devam ediyor anlaşılır ama evrak sistemindeki kayıtlara çok da güvenmiyorum açıkçası.

 15. Ahmet

  01.08.2020 tarihinde emekli sandığından emekli oldum. İkramiyem için sgim den SGK ya cevap geldi. evrakın işlemi tamamlandı arşive iade edildi ve tahsiler daire başkanlığı na gönderilen evrak ibaresi var. İkramiyem ödenmeyecek anlamına mı gelir teşekkürler

  1. zafer

   Merhaba. Evrak takipten bunu anlamak zor maalesef. Çünkü sgk net açıklama girmiyor evrak sistemine. İkramiyeniz neden ödenmesin ki hem?

   1. Yakup

    115. 01 dosyasına konuldu ne anlama geliyor maluliyet için.

    1. zafer

     Merhaba. Evrak dosyasına konulmuş.

 16. salih eskici

  emeklilikte dosya devri nedir

  1. zafer

   Merhaba. Dosyanın başka bir servise aktarıldığı ya da devredildiği anlamına gelir. İşlemler devam ediyordur.

 17. Ayhan

  Merhaba gelen evrak dosyaya kaldırılmış açıklama bölümüne talep no 240247 yazıyor ne anlama geliyor

  1. zafer

   Merhaba. Evrağın yani talebin kayda giriş numarası o.

 18. Şenol

  Malülen emeklilik için başvurdum dys ekranında gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor açıklama bölümünde tc kimlik numarası yazıyor bu ne anlama geliyor

  1. zafer

   Merhaba. Evrak takip sisteminden malulen emeklilik başvuru sonucu ile ilgili bir takip yapamazsınız. Bağlı olduğunuz Sgkdan detayları sorabilirsiniz.

 19. ahmet

  4/10/2019 TAHSİS TALEP DİLEKÇESİ SERAP KAYSERİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ – 1 Gelen Evrak Dosyasına Kaldırılmış 16/10/2019 10:08 AM
  15882051 17/10/2019 AHMET KEFKİR KAYSERİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ – 1 Giden Evrak Kayıtlı 17/10/2019 4:15 PM RED
  18540994 28/11/2019 yaşlılık aylığı KAYSERİ SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ EMEKLİLİK SERVİSİ – 1 Giden Evrak Kayıtlı 28/11/2019 8:31 AM AHMET
  Zafer bey merhaba burada ne demek isteniyor? Red ne manaya geliyor? Bilgi verebilir misiniz?

  1. zafer

   Merhaba. Emekli aylık talebi reddedilmiş gibi anlaşılır ama ben bu evrak kayıtlarına girilen bilgilere çok güvenmiyorum. İlgili SGK ile iletişime geçmenizi öneririm.

   1. ahmet

    Ekim ayında başvurmuştum. Kasım ayından beri aylık alıyorum. Bu red kelimesi bu hafta eklenmiş.

    1. zafer

     Bilemiyorum niye öyle yazıldı. Dediğim gibi ilgili birimle iletişime geçin. Bir sorun yoksa aylıkla ilgili çok da takılmayın.

 20. memetnuri kırtıl

  09 01 2020 tarihinden gün toplama dilekçesi verdim herhngı bir sonuç alamadım

  1. zafer

   Merhaba. Sonucu hakkında bağlı olduğunuz sosyal güvenlik merkezinden bilgi alabilirsiniz.

 21. nedim kaya

  selamlar benimki yorum değil serzeniş daha doğrusu. sgk nın yada sgk nın sisteme attkları bahanenin içindeki acziyet. kısaca öztliycem. 16 aydır alamadıgım ikramiye kararmla ilgili. mahkeme lehime olan kararımı yasal faiziyle ikramiye davamı ödenmesi seklinde bana 2019 yılı 10. ayında bana posta yolula gönderdi. g mailimede mahkeme kararı geldi.ancak 4 aydır ikramiyem ödenmiyor. 2 aydır sgk yı arıyorum. bana sistemde görünmüyor diyorlar. ve bana mahkemeyi aramam gerektiğini söylüyorlar. gündüz sgk yı gecede 170 arıyorum yazıklar olsun size sgk 2 aydır sizi arıyorum. aradığım görüştüğüm her görevli nasıl görevlilerse hepsi topu birbirine atıyor yazıklar olsun. icralarım geldi bosanma durumuna geldim halen ikramiyem ödenmiyor. mahkemeyi arıyorum bana sistemimde sgk hukukta diyor. gmailimde de böyle yazıyor ancak sgk kabul etmiyor. bizde evrağın yok diyor. uyaptan kontrol birimini arıyorum. evrak sgk da diyor. nasıl bir rezillik acziyet anlamadım.burada böyle yazıyorum ancak içimdeki sıkıntıyı anlatamam. iki aydan beri arıyorum. geçen haftada şöyle diyorlar yani 2020 ocak ayının son haftası EVRAĞNIZ SGK da kaybolmuş. nerde olduğu belli değil. YAZIKLAR OLSUN yaptığınız göreve ben bu memlekete 32 yıl hizmet ettim ve çektiğim zulme bakın başınızı ağrıtmıyım.umarım. yazdıklarımı biri okurda görev addederde gereğini yapar teşekkür ederim.

  1. zafer

   Merhaba. Bazen böyle durumlar yaşanıyor maalesef. Mahkeme kararı varsa elinizde bir dilekçe ekine ekleyerek Sgkya tekrar başvurun. Süre verin. Belirtilen sürede işlem yapılmazsa bu sefer Sgkya dava açın. Başka yolu yok.

 22. Mahmut

  2018 yilinda 1 yillik sureli vergi indirimi emeklisi olup maas aldim 2019 un 7.ayinda maasim durduruldu muayane icin baska bir hastaneye sevk ettiler ordan yuzde 30 verdiler bunun sonucunda vergi indirimi red geldi 2 ay once itiraz dilekcesi verip baska bir hastaneye sevkimi istedim ordan gerekli puani verdiler.dosyam suan Ankarda eger tekrardan maasim baglanirsa.2019 in 7.ayi itibariyle maasi toplu birsekilde alabilirmiyim saygilar

  1. zafer

   Merhaba. Toplu alabileceğinizi sanmıyorum. Rapor veriliş tarihini takip eden ay başından bağlanır sanırım.

 23. Dursun YIRTICI

  Selamün aleyküm E DEVLET üzerinden yaşlılık aylıgı için muacat etmiştim evrak takibine girdigimde gelen evrak iade edilmiş yazısını görüyorum bu ne anlama geliyor doldurdugum formda bir eksiklikmi var tarafıma iade anlamınamı geliyor başvuru tarih 14.01.2020 şimdi ne yapmam gerekiyor tşk

  1. zafer

   Merhaba. Sizinle alakalı olmayabilir iade. SGK’nın kendi iç birimleri arasındaki iadeden kaynaklı olabilir. Yine de eksiklik olup olmadığı ile alakalı SGK ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır.

 24. Selin

  Yani bu ay alabileceğim o zaman birikmiş tutarları bunun için ödenen herhangi bir tarih var mı? Bir de artık e devlette 60/f emekli olarak görünüyor yani bu bağlanmış olduğunu mu gösterir?

  1. zafer

   60f emekli olduğunuz anlamına gelir. Diğer sorularınız için net cevap veremem sistemden bakılması gerek Selin hanım. Siz sgkya sorun dilerseniz.

 25. Selin

  İyi akşamlar her gün bir soru sorup sizi meşgul ediyorum ama bir sorum daha olacak size. Bugün sgk il müdürlüğü Muğla yı aradım yetim maaşınız bağlanmıştır bu ay birikmiş tutarlarınız tarafınıza ödenecektir normal maaşınız şubat ayından itibaren alabilirsiniz dedi ama e devlette görünmüyor. Nedeni ne olabilir acaba bilginiz var mı? Bir de ben daha önce 18 inde alıyordum babamın maaşını şimdi birikmiş tutarlar yine 18inde mi ödenir?

  1. zafer

   Merhaba. İlk maaşı aldıktan sonra 2 e devlet üzerinden görünür. Ama Sgkya uğrayarak birikmiş maaş tutarını öğrenebilirsiniz. 18 yaşınıza girdiğiniz tarihten itibaren birikmiş olarak ödenmesi gerekir.

 26. Selin

  Merhaba vefat eden babamın maaşını alabilmek için 02.12.2019 tarihin de evraklarımı tamamlayıp emeklilik hizmetleri genel müdürlüğü anakaraya gönderim. Dys takip sistemden baktığımda gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor sonuçlanmış olabilir mi?

  1. zafer

   Merhaba. İşlem yapılıyor da olabilir henüz. Net bir şey söylemek mümkün değil. Ortalama 2-3 ay içerisinde sonuçlanıyor genelde.

 27. Selin

  Teşekkür ederim

 28. Selin

  MUĞLA SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ GENEL SAĞLIK SİGORTALISI İNCELEME VE ÖDEME SERVİSİ Giden Evrak Kayıtlı 02/12/2019 2:39 PM
  …… 06/12/2019 TAHSİS TALEBİ HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Kayıtlı 09/12/2019 11:14 AM
  …… 06/12/2019 TAHSİS TALEBİ HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARŞİV DAİRE BAŞKANLIĞI Gelen Evrak Kayıtlı 10/01/2020 12:33 PM
  …. 06/12/2019 TAHSİS TALEBİ HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SİGORTALI DOSYA ARŞİV ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak İade Edilmiş 09/12/2019 11:21 AM
  ….. 06/12/2019 TAHSİS TALEBİ HK EMEKLİLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YAZIŞMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ Gelen Evrak Beklemede

  Sosyal Güvenlik Kurumu DYS Evrak Takip Ekranı © 2016 ne demek oluyor bilginiz var mı? Maaş hangi aydan itibaren bağlanır?

  1. zafer

   Merhaba. Buradan aylığın ne zaman bağlanacağını anlayamayız. Bununla ilgili bir açıklama yok.

   1. Selin

    Aralık 2 de başvurmuştum Aralık maaşı da alabiliyor muyum yoksa ocak ayındqn itibaren mi başlar

    1. zafer

     01 Ocak 2020 tarihi itibariyle bağlanır. Aralık ayı için maaş ödenmez.

 29. dilek

  merhabalar eşim malulen emeklilik ve iş kazası için başvuru yapmıştı ama ismin yanında hk yazıyor evrak beklemede yazıyo ne demek bilen var mi

  1. zafer

   Merhaba. Evrağın ne durumda olduğunu buradan anlamak zor maalesef. Başvuru yapmış olduğunuz Sgkdan son durum hakkında bilgi alabilirsiniz.

 30. Mehmet

  11/11/2019 tarihinde e-devlet ten askerlik borçlanması muracaatı yaptım ,12/11/2019 tarihinde gelen evrak dosyasına kaldırılmış bilgisi geldi , yaklaşık 1 aydır aynı yazı duruyor , ne yapmalıyım, açıklama kısmı halen boş , askerlik borçlanmasının onayı bana nasıl ulaşak yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

  1. zafer

   Merhaba. Bağlı olduğunuz sgk ile görüşmenizi öneririm. Bu kadar gecikmemesi gerekiyor normalde.

 31. Ahmet

  Evrak iade edilmiş ne demek

  1. zafer

   Evrağın geldiği servise ya da memura iade edildiği ya da bir üst birime iade edildiği anlamına gelir.

   1. Sevim

    Denetmenler servisi gelen evrak dosyasına kaldırılmış yazıyor artık sonuçlanıyormu

    1. zafer

     Merhaba. Sonuçlandığı anlamına gelmez. Süreç devam ediyor olabilir. İlgili denetmenler servisinden bilgi alabilirsiniz.

 32. Ahmet doğan

  Giden Evrak Kayıtlı ve Gelen Evrak Beklemede ne demektir

  1. zafer

   Normal şartlarda evrağa henüz işlem yapılmadığı anlamına gelir. Ancak evraklar kaydedilirken bilgiler eksik girildiğinden çok da takılmamanızı tavsiye ederim.

 33. Aysegul

  Ölümlu is kazasi tespiti için sgk kurumuna başvurduk sgk takip ekranında en son ilce ehliyetten evrak istemişler müfettiş raporu falan takip ekranında yok sgk takip ekranında sonuçta yok ama kurum bana telefonla bildirdi sonuçlandıysa evrak takip sisteminde gözükmesi şart değilmi?

  1. zafer

   Merhaba. Kurum evrak kayıtlarını tam girmiyor. Bilgileri eksik giriyorlar. Sağlıklı bilgi edinemezsiniz bu yüzden

 34. Ahmet cevdet

  Edevlet üzerinden yaşlılık aylığı başvurusu yaptım. Sgk evrak takibinde gelen evrak iade yazıyor. Bu ne anlama geliyor?

  1. zafer

   Merhaba. Bu sgk birimlerinin kendi aralarında yazışması ile ilgili. Sizinle alakası yok.

 35. Ugur

  Slm babam vefat etti annem aylığını bağlatmak için zarfın içinde niğde sosyal güvenlik kurumuna yolladık evrak takibi yapamuyom ptt kadın googleden oluyor dedi yapamadım yardım lutfenn iki gün oldu takip no verdiler

  1. zafer

   Merhaba. Henüz evrağınız Sgkya ulaşmamış olabilir. Evrak ulaştıktan sonra sorgulama yapabilirsiniz.

 36. Bülent

  Ssk ya sordum Ankaradan cevap bekliyoruz diyor Ankara merkez saglik kurulu bana kararı postayla bana gönderecekmiş 2 ay oldu internetten okudum çoğunu iptal ediyormuş böyle birşey varmı teşekkür ederim Zafer bey

  1. zafer

   Bunu bilemeyiz maalesef. Sgk dan bilgi alın lütfen.

 37. Bülent

  Engelli raporum ankaraya gitti lakin raporum hakkında bilgi alamıyorum ilk raporum %40 ikinci raporum %46 neden bilgi alamıyorum lütfen yardımcı olun Ankara Merkez Saglik Kurulunda ssk gönderdi……Not rapor yenileme

  1. zafer

   Merhaba. Bunu ilgili sgk birimine sormanız gerekiyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.