Bağkur Otomatik Ödeme Talimatı

0 539

Bağkur otomatik ödeme talimatı ile borçlarınızın kolayca ve zahmetsizce ödenmesini sağlayabilirsiniz. Bağkur prim borcunu ödemek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi de otomatik ödeme talimatı vermektir. Otomatik ödeme talimatı vererek bağkur prim borçlarınızın takip eden ayın sonunda bankanız tarafından otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda SGK prim borçları ile bağkur prim borçlarının otomatik ödeme talimatı verme işlemleri ve konu hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Sgk otomatik ödeme talimatı

Sosyal Güvenlik Kurumu tüm borç türleri için ve her bankaya otomatik talimat verilememekte. Çoğu banka SGK ödemelerinde otomatik ödeme için anlaşmalı değil. Bağkur, genel sağlık sigortası, işveren ssk prim borçlarınız için bankalara otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Bunlar haricindeki borçlar için talimat verip veremeyeceğiniz konusunda bilgi için banka ile görüşmenizi öneririz.

Gss otomatik ödeme talimatı

Genel sağlık  sigortası prim borçlarınız için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. GSS borçları ödeme ve otomatik talimat verme menüsü SGK Ödemeleri-GSS Prim ödemeleri menüsüdür. Eğer online bankacılık kanalında buna dair bir talimat seçeneği yoksa bankaya giderek oradan talimatlandırabilirsiniz.

Bağkur ödemesi nasıl yapılır ?

Bağkur prim borçları T.C. numarası ile ödenmekte. Tüm bankaların mobil ya da internet şubelerinde, gişelerde ve ATM’lerde ödeme menüsü aynıdır ve SGK Ödemeleri-4b Bağkur prim ve ya 4b Bağkur geçmiş dönem prim menülerinden yapılır. Prim borçlarınızı ödemek ve konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen  https://www.sgksorusor.com/2019-bagkur-primi-ne-zaman-odenir-435/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur otomatik ödeme

Bağkur prim borçlarınız için otomatik ödeme talimatını bankaya uğrayarak iletebileceğiniz gibi internet ya da mobil bankacılık kanallarından da kolayca talimat verebilirsiniz. Bunun için öncelikle  Ödemeler-Talimatlar–Otomatik Ödeme talimatı kısmına giriş sağlayın. Ardından  SGK Ödemeleri-4b Bağkur Cari Dönem Prim Tahsilatı kısmından kolayca otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. 

Bazı bankaların mobil ve ya internet şubelerinde talimat verilmeyebiliyor. Eğer yoksa bankanıza uğrayarak talimat verebilirsiniz. Asgari ücret üzerinden en düşük ve en yüksek güncel 4b Bağ-Kur prim tutarları için hemen  https://www.sgksorusor.com/2019-bagkur-primi-ve-odeme-islemleri-25/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Otomatik talimata rağmen bağkur borcum görünüyor

Bildiğiniz üzere her ayın bağkur primi için son ödeme tarihi sonraki ayın sonudur. Bağkur talimatı verildiğinde sistem son ödeme tarihinde çeker. Yani fatura gibi düşünün. Faturalarda da sistem son ödeme tarihinde parayı alır. Bağkurda da talimat verdiğiniz ay hemen primi çekmez.

Son ödeme tarihi sonraki ayın sonu olacağından ve sistem son ödeme tarihinde çekeceğinden her zaman sistemde bir aylık prim borcu görünecektir. Bir de talimat verdiğiniz tarihte borçlarınızı sıfırladığınızdan emin olun. Zira sistem ödeme vadesi geçmiş borcu otomatik ödeme talimatı ile almayacaktır.

Bağkur konusundaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilrsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.