E Vizite Nedir, Giriş Nasıl, Nereden Yapılır ?

0 535

E vizite uygulaması işverenler tarafından en çok kullanılan uygulamaların  başında gelmektedir. SGK e-vizite uygulaması ile;

  • SGK çalışmazlık bildirimi işlemlerini,
  • sgk işveren rapor onaylama işlemlerini
  • e vizite sorgulama işlemlerini
  • TC. numarasına ve tarihe göre rapor sorgulamasını,
  • Manuel rapor girişi , güncelleme ve iptal işlemlerini yapabilirsiniz.

Sgk vizite girişi nasıl yapılır ?

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirmek için e vizite girişini SGK e bildirge şifreniz ile yapabilirsiniz. E vizte uygulamasına SGK bildirge şifreleriniz ile buradan giriş sağlayabilirsiniz ⇒ e sgk vizite girişi. İşveren vizite uygulamasına giriş yaptıktan sonra vizite işlemleri için yazımızın devamında anlatılanları gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Vizite onaylaması nasıl yapılır ?

SGK e vizete uygulamasından e vizite onaylama işlemleri için yukarıda bağlantısı verilen sayfadan e-vizite girişini yaptıktan sonra sırasıyla;

  • Elektronik Çalışılmadığına Dair Bildirim İşlemleri,
  • Kimlik Noya Göre Rapor Arama ve ya Tarihe Göre Rapor Arama menülerinin birisinden giriş yaparak çıkan raporları detay görüntüle diyerek çalışmazlık girişi diğer adı ile e vizite rapor onaylama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vizite sorgulaması nasıl yapılır ?

Sigortalılarınız için vizite giriş ekranından iş göremezlik sorgulamasını her ay bildirge vermeden önce yapmanızda fayda bulunmaktadır. Zira çalışmadığına dair bildirim işlemini gerçekleştirmediğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından idari para cezası uygulanmaktadır. Vizite giriş sgk menüsü üzerinden bildirim yapılmadığında sigortalı başına uygulanacak güncel idari para cezaları için https://www.sgksorusor.com/sgk-rapor-bildirmeme-cezasi-ne-kadar-480/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Vizite kontrol sisteminden tarihe göre ya da kimlik no’ya göre rapor arama işlemini nasıl yapacağınız ve çalışmazlık bildirim işlemleri aşağıda anlatılmıştır.

Çalışılmadığına dair bildirim girişi nasıl yapılır ?

Sgk çalışılmadığına dair bildirim girişi için öncelikle evizite uygulamasına giriş yapın.   Vizite ekranına giriş sağladıktan sonra Elektronik Çalışmadığına Dair Bildirim İşlemleri kısmına gelin. Bu kısımdan Tarihe Göre ya da Sigortalı T.C. numarası ile sorgulama yapabilirsiniz. Buradan tarihe göre ya da sigortalı için T.C. numarası ile sorgulama işlemini yaptıktan sonra Detay Görüntüleme-Rapor Bitiş tarihi girildikten sonra onay diyerek çalışmazlık girişi tamamlanabilecektir.

İş kazası bildirimi nereden yapılır ?

İş kazası bildiriminin iş kazasının vuku bulduğu tarihten sonraki günden başlamak üzere en geç 3 işgünü içerisinde yapılması zorunludur. Bildirimler elektronik ortamda yapılmaktadır. Buradan yapılan bildirimler hem Sosyal Güvenlik Kurumu’na hem ve ÇSGB’ye elektronik ortamda gitmektedir. Ayrıca bildirim yapmanız gerekmiyor bu yüzden. Bildirim yapmak için hemen buradaki sayfaya giriş yapabilirsiniz ⇒ iş kazası bildirimi.

Memur e vizite uygulamasına nasıl girilir ?

Buraya kadar anlatılanlar sigortalı çalışanlar için sgk vizite işlemlerini kapsamaktadır. Devlet memurları için iş kazası bildirimi ile hastalık raporlarında bildirim işlemleri Memurlar için ayrı sayfada açılan sgk e vizite uygulaması üzerinden yapılmaktadır. Devlet memurları istirahat raporu görüntüleme uygulamasına buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ memur e vizite uygulamasına giriş.

Sgk vizite sorgulama, giriş ve vizite sistemi hakkındaki tüm sorularınızı yorum kısmından sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.