30 Günlük Sigorta Primi Ne Kadar 2021

2 1.299

30 günlük sigorta primi ne kadar oldu ? 2021 asgari ücretin belli olmasının ardından 01 Ocak 2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında işveren olarak sigortalılar adına ödenecek aylık sigorta primleri de netleşti. Eğer isteğe bağlı olarak dışarıdan prim ödemesi yapmak istiyorsanız en düşük isteğe bağlı aylık sigorta prim tutarları için hemen  isteğe bağlı sigorta primi ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer işveren olarak 2021’de işçi başına aylık ne kadar prim ödemesi yapacağınızı merak ediyorsanız ya da bir işyerinde çalışıyorsanız yazımızın devamında ssk primi ne kadar oldu, aylık sigorta primi ne kadar gibi 2021 güncel işveren teşvikleri hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Ssk prim hesaplama 2021

İşverenlerin çalışanlar için aylık ödeyeceği sigorta prim tutarları yararlanılan teşvik ve indirimlere göre farklılık gösterir.

 • Emekli olduktan sonra sosyal güvenlik destekleme primine tabi çalışanlar için işverenler çalışanın brüt ücreti üzerinden %32 oranında sigorta primi öderler.
 • Normal çalışanlarda prim ödeme oranı brüt ücret üzerinden %37,5’tir.
 • Prim ödemelerini düzenli yapan işverenler 5 puanlık indirimden yararlanırlar ve ödeyecekleri prim oranı brüt asgari ücret üzerinden %32,5’e düşer.
 • 6111 Sayılı Kanunla verilen ilave teşviklerle prim ödeme oranı %17′ lere kadar düşer.

Ssk prim ne kadar 2021

İşverenlerin işçi başına 30 tam gün için 2021’de ödeyeceği aylık sigorta primleri teşvikli ve teşviksiz olarak farklılık göstermektedir. Asgari ücret sigorta primi 2021 tutarları prim teşvikli ve teşviksiz olarak aşağıda paylaşılmıştır.

 • Geçmiş dönem prim borcu olan, prim ödemelerini zamanında yapmayan işverenler herhangi bir indirimden yararlanamazlar. Bu durumda aylık prim ödemesi işçi başına 1341,56 TL olacaktır.
 • Geçmiş dönem borcu olmayan ve primleri düzenli ödeyenler 5 puanlık indirimden yararlanır. Bu durumda ise ödenecek aylık sigorta primi 5 puanlık indirimle birlikte 1162,00 TL olur.
 • 4447/10. madde teşviği diğer adıyla 6111 Teşvikinden yararlanan işverenler ise 608,18 TL 4a sigorta primi ödeyecekler.
 • Önemli: 01.01.2021-31 Aralık 2021 tarihleri arasında asgari ücret desteği işçi başına 75 TL olacak. Dolayısıyla yukarıda belirtilen primlerden ilave 75 TL indirim sağlanacak.

Eğer ev hizmetlerinde 10 günden fazla ya da 10 günden az kapsamında prim ödemesi yapıyorsanız güncel ssk prim tutarları için hemen ev hizmetlerinde çalışanların sigorta primi ne kadar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 günlük sigorta primi ne kadar 2021

Yukarıda sgk prim ne kadar alt başlığı altında verilen primler aylık olarak yani 30 gün üzerinden geçerli olan sigorta primleridir. Teşvikli ve ya teşviksiz 1 günlük Sgk primi ne kadar sorusunun cevabı için yukarıda verilen aylık tutarlar 30’a bölmeniz yeterli olacaktır.

Sigorta tavan ücreti 2021

İşverenler tarafından sorulan bir diğer soru da en yüksek sigorta primi ne kadar sorusu olmaktadır.

 • Sigorta tavanı brüt asgari ücretin 7,5 katıdır. Yani 2021’de 26831,25 TL’dir.
 • Tavan ücret üzerinden 5 puanlık indirimden yararlanan işverenlerin ödeyeceği 30 günlük sigorta primi 2021’de  8720,00 TL olacaktır.

En düşük sigorta primi 2021

Eğer isteğe bağlı kapsamında prim ödemesi yapacaksanız yazımızın girişinde verilen bağlantıdan isteğe bağlı sigorta primleri sayfamızı ziyaret ederek ödenecek 1 aylık sigorta parası prim tutarlarını öğrenebilirsiniz. İşveren olarak ödenecek en düşük sigorta primleri ise yukarıda belirtilmiştir.

İşveren borç sorgulaması nasıl yapılır ?

İşveren olarak geçmiş dönem prim borcunuzun olup olmadığını SGK işveren sisteminden kolayca öğrenebilirsiniz. Ayrıca işveren dosyanızın bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Merkezi’ne sorarak da güncel borç bilgisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sigorta primleri hakkındaki sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

Sitemize abone olarak en yeni bilgilere ücretsiz olarak erişebilirsiniz.

2 Yorum
 1. Yalçın memi

  Bağkur borç faizlerine af (ihya) bekliyoruz yetkilikerden…peşin ve ya yapılandırma olarak..hem devletimizin kasasına para girer hemde halk olarak nefes almış oluruz..teşekkürler.

  1. zafer

   Merhaba. Yeni bir af bekliyoruz. Yakın zamanda çıkacak gibi.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. TamamDetaylı bilgi için tıklayınız.